NM Bane 2010

NM Bane 2010

NM Grovpistol 2010

 

Klasse Åpen

1 80 Pål Hembre / Bærum Pist.Kl. 293 98 99 99 589 (29*)
2 76 Roar Hembre / Trondhjems Pk 287 95 96 98 576 (19*) S.off 50
4 83 Geir Stensby / Hamar IL 289 97 94 96 576 (12*) S.off 46
3 67 Bjørn Harald Vik / Ørland Pk 286 97 94 99 576 (18*) S.off 37
5 77 Tor Jonassen / Sandnes Pk 283 93 99 98 573 (18*)
6 84 Aina E. Flørli / Sandnes Pk 291 100 91 90 572 (13*)
7 92 Gunrid Kjellmark / Trondhjems Pk 286 95 94 96 571 (18*)
8 70 Rune Kanstad / Finnsnes Pistolkl. 287 93 97 93 570 (14*)
9 71 Ronnie Arne Bjørgo / Grimstad Sportskyttere 282 95 97 95 569 (14*)
10 75 Martin Øyhus / Dokka Pk 282 96 93 96 567 (17*)
11 72 Petter Kleiven / Oslo Pk 281 96 97 93 567 (10*)
12 81 Arild Inge Wollan / Støren Pk 276 94 95 97 562 (11*)
13 54 Edgar Alendal / NOP/HOS 276 91 100 95 562 (7*)
14 79 Britt Elena Wollan / Ørland Pk 280 92 94 95 561 (11*)
15 56 Kenneth Frafjord / Trondhjems Pk 273 94 96 98 561 (8*)
16 64 Ole Henning Fjeld / Namnå Pistolkl. 281 92 97 88 558 (14*)
17 73 Petter Schaug-Pettersen / Oslo Pk 283 92 87 94 556 (9*)
18 49 Ivar Wangen / Oscarsborg Pk 274 93 96 92 555 (9*)
19 78 Sjur I Børve / Odda Pk 271 96 95 93 555 (8*)
20 50 Brynjulv Afdal / Oslo Pk 271 93 96 93 553 (8*)
21 18 Petter Bratli / Gjerdrum Pk 284 76 97 93 550 (16*)
22 47 Jon Andersen / Aron Skytterklubb 275 90 89 95 549 (9*)
23 51 Stig Skjeflo / Hamar IL 274 87 90 96 547 (11*)
24 74 Bjørn Morten Hagen / Støren Pk 268 98 89 92 547 (10*)
25 68 Tor Ingvaldsen / Hamar IL 274 88 90 93 545 (8*)
26 60 Carl-Frederik N. Andreassen / Oslo Pk 268 94 90 93 545 (3*)
27 85 Ingar Woll / Oslo Pk 269 89 90 96 544 (7*)
28 62 Ole Opsahlseter / Namnå Pistolkl. 258 94 93 98 543 (6*)
29 86 Rune Berven-Hanssen / Sola Pk 267 96 92 87 542 (9*)
30 69 Gunn Heidi Sønsterud / Aron Skytterklubb 267 90 91 93 541 (6*)
31 42 Vegard Brekke / Lillestrøm & Omegn Presisjons 268 95 82 95 540 (14*)
32 63 Eirik Lygre / Bergen Pk 281 91 83 85 540 (6*)
33 57 Arnt Inge Sandvik / Tromsø Pk 266 89 89 92 536 (5*)
34 88 Reidun Ann Støle / Sandnes Pk 270 76 93 94 533 (6*)
35 91 Tord E. Murbreck / Hamar IL 265 83 91 94 533 (6*)
36 43 Tore Stensby / Hamar IL 266 90 85 92 533 (6*)
37 46 Agnar Holm / Lillestrøm & Omegn Presisjons 267 87 86 90 530 (8*)
38 53 Roar Haugan / Støren Pk 251 90 96 92 529 (5*)
39 87 Jostein Sander / Lillestrøm & Omegn Presisjons 266 88 83 91 528 (5*)
40 55 Børre Andreas Haugen / Sigdal Og Eggedal Pk 258 91 85 93 527 (8*)
41 59 Morten Ringkilen / Mysen Pistollag 263 88 84 90 525 (8*)
42 48 Håvard Hoff / Ørland Pk 255 84 91 95 525 (7*)
43 65 Lars Kanedal / Oslo Pk 252 88 92 93 525 (7*)
44 45 Petter Berg / Aron Skytterklubb 263 89 87 85 524 (7*)
45 58 Morgan Bunes / Bærum Pist.Kl. 273 87 83 78 521 (6*)
46 66 Hans Brataas / Trondhjems Pk 259 84 83 87 513 (7*)
47 61 Per Arve Iversen / Farris Sportskyttere 274 74 86 74 508 (4*)
48 44 Arnfinn Jansen / Lillestrøm & Omegn Presisjons 258 78 86 85 507 (3*)
49 52 Øyvind Løkka / Lillestrøm & Omegn Presisjons 269 70 67 86 492 (5*)
50 89 Xiumei Situ Berg / Nedre Eiker Pk 202 71 76 78 427 (2*)
51 90 Lars Peter Wilson / Zero Pk 261 261 (2*)DNF
52 82 Ingeborg Gran / Steinkjer Pk 253 253 (3*)DNF
53 41 Øyvind Aurstad / Steinkjer Pk 232 232 (3*)DNF

 

Lagskyting Åpen

1 Trondhjems Pk 1708  
  Roar Hembre (Åpen) 576 (19*)  
  Kenneth Frafjord (Åpen) 561 (8*)  
  Gunrid Kjellmark (Åpen) 571 (18*)  
 
2 Ørland Pk 1682  
  Britt Elena Wollan (Åpen) 561 (11*)  
  Bjørn Harald Vik (Åpen) 576 (18*)  
  Helge Olden (V50) 545 (6*)  
 
3 Sandnes Pk 1678  
  Reidun Ann Støle (Åpen) 533 (6*)  
  Aina E. Flørli (Åpen) 572 (13*)  
  Tor Jonassen (Åpen) 573 (18*)  
 
4 Hamar IL 2 1668  
  Geir Stensby (Åpen) 576 (12*)  
  Stig Skjeflo (Åpen) 547 (11*)  
  Tor Ingvaldsen (Åpen) 545 (8*)  
 
5 Oslo Pk 1 1667  
  Petter Schaug-Pettersen (Åpen) 556 (9*)  
  Ingar Woll (Åpen) 544 (7*)  
  Petter Kleiven (Åpen) 567 (10*)  
 
6 Støren Pk 1638  
  Arild Inge Wollan (Åpen) 562 (11*)  
  Roar Haugan (Åpen) 529 (5*)  
  Bjørn Morten Hagen (Åpen) 547 (10*)  
 
7 Oslo Pk 2 1623  
  Brynjulv Afdal (Åpen) 553 (8*)  
  Lars Kanedal (Åpen) 525 (7*)  
  Carl-Frederik N. Andreassen (Åpen) 545 (3*)  
 
8 Hamar IL 1 1620  
  Tore Stensby (Åpen) 533 (6*)  
  Tord E. Murbreck (Åpen) 533 (6*)  
  Esten Murbreck (V50) 554 (13*)  
 
9 Bærum Pist.Kl. 1591  
  Pål Hembre (Åpen) 589 (29*)  
  Morgan Bunes (Åpen) 511 (5*)  
  Arne Kvam (V50) 491 (6*)  

 

Klasse V50

1 6 Bjørn Berven-Hanssen / Sola Pk 279 96 92 97 564 (13*)
2 8 Jakob Kråkevik / Odda Pk 274 96 93 92 555 (11*)
3 15 Esten Murbreck / Hamar IL 272 96 92 94 554 (13*)
4 16 Ragnar Thobru / Aron Skytterklubb 284 89 91 87 551 (14*)
5 7 Helge Olden / Ørland Pk 277 90 87 91 545 (6*)
6 12 Anders Lund / Sarpsborg Pk 276 88 91 83 538 (6*)
7 1 Arnth Bj. Lien / NOP/HOS 269 82 90 94 535 (7*)
8 2 Sune Faugli / Stord Pk 270 89 89 87 535 (3*)
9 4 Bjørge Jansen / Fredrikstad Sportsskyttere 278 83 83 88 532 (7*)
10 14 Målfrid Vannebo / Aron Skytterklubb 273 90 87 80 530 (6*)
11 9 Rune Finstad / Oslo Komm.Tj.M. Skl 255 91 93 90 529 (3*)
12 17 Frank Haugland / Oppegård Skl 269 79 85 94 527 (6*)
13 13 Wenche Solbakken / Aron Skytterklubb 266 72 76 87 501 (4*)
14 5 Arne Kvam / Bærum Pist.Kl. 242 80 84 85 491 (6*)
15 11 Hugo Haug / Oslo Komm.Tj.M. Skl 271 271 (3*)DNF
16 10 Odd Willy Aas / Fredrikstad Sportsskyttere 0   (0*)DNS
16 3 Terje Storholt / Oslo Pk 0   (0*)DNS

 

Klasse V60

1 23 Asmund Broks / Farris Sportskyttere 278 100 96 96 570 (13*)
2 26 Bjørn Jakobsen / Trondhjems Pk 273 94 96 93 556 (11*)
3 22 Ole Johan Elvestad / Lillehammer Pk 271 92 92 94 549 (9*)
4 24 Gunnar Langø / Tromsø Pk 281 89 87 88 545 (8*)
5 20 Hans Johansen / Trondhjems Pk 278 80 94 91 543 (11*)
6 19 Øyvind Mathisen / Fredrikstad Sportsskyttere 264 93 90 87 534 (5*)
7 30 Helge Talberg / Mysen Pistollag 268 86 87 77 518 (3*)
8 29 Willy Klette / Oppegård Skl 256 88 81 78 503 (8*)
9 28 Marianne Mysen / Mysen Pistollag 255 80 77 88 500 (3*)
10 25 Reidar Fjellengen / Mysen Pistollag 266 85 74 75 500 (3*)
11 27 Asbjørn Taraldsen / Oppegård Skl 258 80 79 79 496 (3*)
12 21 Bjørn Hervard / Bærum Pist.Kl. 239 239 (2*)DNF

 

Klasse V70

1 32 Per M. Marum / Trondhjems Pk 274 93 85 89 541 (7*)
2 40 Rolf Lødding / Oslo Sportsskyttere 266 79 89 90 524 (3*)
3 38 Jan Erik Brandbu / Sarpsborg Pk 246 93 90 91 520 (8*)
4 39 Roar Bjerke / Oppegård Skl 252 89 81 89 511 (6*)
5 31 Olav Handeland / Oslo Sportsskyttere 250 81 73 89 493 (6*)
6 37 Hans Nyhus / Lyngsalpene Pk 247 70 84 74 475 (2*)
7 33 Fred Andersen / Fredrikstad Sportsskyttere 224 79 56 72 431 (2*)
8 34 Jan Foss / Oslo Sportsskyttere 229 62 71 63 425 (2*)
9 36 Knut Mysen / Mysen Pistollag 250 60 31 64 405 (3*)
10 35 Ove Dahl / Bærum Pist.Kl. 0   (0*)DNS

 

Lagskyting Veteran

1 Trondhjems Pk 1640  
  Hans Johansen (V60) 543 (11*)  
  Per M. Marum (V70) 541 (7*)  
  Bjørn Jakobsen (V60) 556 (11*)  
 
2 Aron Skytterklubb 1582  
  Wenche Solbakken (V50) 501 (4*)  
  Målfrid Vannebo (V50) 530 (6*)  
  Ragnar Thobru (V50) 551 (14*)  
 
3 Oppegård Skl 1534  
  Frank Haugland (V50) 527 (6*)  
  Asbjørn Taraldsen (V60) 496 (3*)  
  Roar Bjerke (V70) 511 (6*)  
 
4 Fredrikstad Sportsskyttere 1497  
  Fred Andersen (V70) 431 (2*)  
  Bjørge Jansen (V50) 532 (7*)  
  Øyvind Mathisen (V60) 534 (5*)  
 
5 Oslo Sportsskyttere 1442  
  Olav Handeland (V70) 493 (6*)  
  Rolf Lødding (V70) 524 (3*)  
  Jan Foss (V70) 425 (2*)  

 

NM Finpistol 2010

 

Klasse Menn

1 112 Pål Hembre / Bærum Pist.Kl. 97 100 98 96 99 100 590 (37*)
2 119 Geir Stensby / Hamar IL 98 93 96 98 97 95 577 (26*)
3 133 Håvard Hoff / Ørland Pk 97 92 95 95 98 99 576 (27*) S.off 49
4 120 Roar Hembre / Trondhjems Pk 97 97 99 92 97 94 576 (18*) S.off 47
5 114 Rune Kanstad / Finnsnes Pistolkl. 94 98 95 97 97 95 576 (24*) S.off 46
6 115 Tor Jonassen / Sandnes Pk 98 96 95 99 90 97 575 (29*)
7 140 Roar Haugan / Støren Pk 94 96 93 97 97 98 575 (25*)
8 96 Ronnie Arne Bjørgo / Grimstad Sportskyttere 94 95 97 96 97 95 574 (18*)
9 116 Martin Øyhus / Dokka Pk 93 96 97 91 97 97 571 (16*)
10 136 Bjørn Harald Vik / Ørland Pk 96 96 92 94 96 96 570 (21*)
11 130 Petter Kleiven / Oslo Pk 99 92 91 93 95 96 566 (13*)
12 123 Ingar Woll / Oslo Pk 91 96 91 94 94 98 564 (20*)
13 118 Petter Schaug-Pettersen / Oslo Pk 93 94 94 91 94 98 564 (19*)
14 122 Kenneth Frafjord / Trondhjems Pk 95 96 95 96 93 89 564 (19*)
15 88 Kenneth Friberg / Lardal Revolver Og Pistolklub 93 95 93 95 90 97 563 (15*)
16 128 Ole Henning Fjeld / Namnå Pistolkl. 92 88 94 97 96 96 563 (8*)
17 98 Rune Berven-Hanssen / Sola Pk 90 92 96 94 94 94 560 (15*)
18 90 Arnt Inge Sandvik / Tromsø Pk 92 89 95 95 94 95 560 (14*)
19 134 Ole Opsahlseter / Namnå Pistolkl. 91 94 91 94 98 92 560 (11*)
20 117 Bjørn Morten Hagen / Støren Pk 91 90 93 94 94 97 559 (19*)
21 101 Edgar Alendal / NOP/HOS 89 95 92 93 95 95 559 (13*)
22 108 Ivar Wangen / Oscarsborg Pk 93 96 92 88 96 93 558 (22*)
23 91 Morgan Bunes / Bærum Pist.Kl. 92 95 96 89 92 94 558 (15*)
24 113 Arild Inge Wollan / Støren Pk 91 97 94 89 94 93 558 (14*)
25 121 Sjur I Børve / Odda Pk 93 94 90 97 90 93 557 (7*)
26 97 Kjetil Landheim / Hamar IL 87 94 91 94 92 98 556 (15*)
27 139 Ted M. Granlund / Hamar IL 89 88 91 96 95 94 553 (13*)
28 104 Carl-Frederik N Andreassen / Oslo Pk 93 92 90 92 92 94 553 (13*)
29 100 Arild Fjeldahl / Sarpsborg Pk 95 89 90 89 95 94 552 (14*)
30 137 Rune Bjørgo / Bærum Pist.Kl. 92 91 90 89 93 96 551 (15*)
31 99 Thomas Heia Østborg / Namdal SSL 88 90 92 90 95 95 550 (15*)
32 135 Eirik Lygre / Bergen Pk 88 93 93 90 97 88 549 (12*)
33 125 Jon Andersen / Aron Skytterklubb 92 91 89 91 94 91 548 (9*)
34 126 Pål Martin Kvalsvik / Ålesund Pk 96 92 95 93 86 85 547 (18*)
35 107 Peder Sperstad / Bærum Pist.Kl. 94 96 88 89 93 87 547 (13*)
36 87 Jostein Sander / Lillestrøm & Omegn Presisjons 88 92 87 98 93 89 547 (11*)
37 85 Øyvind Aurstad / Steinkjer Pk 88 92 94 86 91 95 546 (11*)
38 43 Morten Ringkilen / Mysen Pistollag 98 92 86 91 92 87 546 (5*)
39 92 Tor Ingvaldsen / Hamar IL 90 95 91 86 88 95 545 (25*)
40 84 Lars Kanedal / Oslo Pk 87 91 93 93 93 88 545 (10*)
41 129 Stig Skjeflo / Hamar IL 83 88 96 91 94 92 544 (10*)
42 131 Gøran Rønne / Bærum Pist.Kl. 93 91 91 86 91 92 544 (9*)
43 105 Harald Andreas Sæle / Porsgrunn Pk 92 91 88 90 93 90 544 (7*)
44 102 Tore Stensby / Hamar IL 91 93 94 84 90 88 540 (18*)
45 109 Brynjulv Afdal / Oslo Pk 94 91 91 85 84 90 535 (16*)
46 124 Urban Forsberg / Svalbard Turn 90 90 91 83 94 87 535 (9*)
47 132 Arnfinn Jansen / Lillestrøm & Omegn Presisjons 84 90 89 83 91 95 532 (13*)
48 138 Agnar Holm / Lillestrøm & Omegn Presisjons 85 87 89 90 90 87 528 (3*)
49 111 Knut Ove Lund / Svalbard Turn 84 84 92 88 90 89 527 (9*)
50 89 Vegard Brekke / Lillestrøm & Omegn Presisjons 87 91 87 92 86 82 525 (7*)
51 110 Hans Brataas / Trondhjems Pk 88 85 89 89 91 81 523 (10*)
52 93 Petter Berg / Aron Skytterklubb 81 86 88 96 85 87 523 (6*)
53 83 Øyvind Løkka / Lillestrøm & Omegn Presisjons 91 92 96 82 86 74 521 (14*)
54 82 Børre Andreas Haugen / Sigdal Og Eggedal Pk 90 87 88 84 86 80 515 (6*)
55 106 Bjørn Ivar Pettersen / Farris Sportskyttere 72 85 85 91 86 96 515 (3*)
56 95 Per Arve Iversen / Farris Sportskyttere 94 90 90 68 76 92 510 (8*)
57 103 Tore Lysebo / Farris Sportskyttere 86 85 76 87 87 89 510 (2*)
58 127 Bengt O. Helmersen / Hamar IL 85 76 87 84 78 92 502 (5*)

 

Lagskyting Menn

1 Ørland Pk 1705  
  Britt Elena Wollan (Kvinner) 559 (11*)  
  Håvard Hoff (Menn) 576 (19*)  
  Bjørn Harald Vik (Menn) 570 (12*)  
 
2 Trondhjems Pk 1703  
  Gunrid Kjellmark (Kvinner) 563 (12*)  
  Roar Hembre (Menn) 576 (13*)  
  Kenneth Frafjord (Menn) 564 (11*)  
 
3 Bærum Pist.Kl. 1 1695  
  Pål Hembre (Menn) 590 (24*)  
  Peder Sperstad (Menn) 547 (8*)  
  Morgan Bunes (Menn) 558 (11*)  
 
4 Oslo Pk 1 1694  
  Petter Schaug-Pettersen (Menn) 564 (15*)  
  Ingar Woll (Menn) 564 (14*)  
  Petter Kleiven (Menn) 566 (9*)  
 
5 Støren Pk 1692  
  Arild Inge Wollan (Menn) 558 (9*)  
  Bjørn Morten Hagen (Menn) 559 (14*)  
  Roar Haugan (Menn) 575 (17*)  
 
6 Sandnes Pk 1686  
  Aina E. Flørli (Kvinner) 564 (11*)  
  Reidun Ann Støle (Kvinner) 547 (2*)  
  Tor Jonassen (Menn) 575 (19*)  
 
7 Hamar IL 1 1675  
  Geir Stensby (Menn) 577 (19*)  
  Ted M. Granlund (Menn) 553 (10*)  
  Tor Ingvaldsen (Menn) 545 (16*)  
 
8 Hamar IL 2 1640  
  Stig Skjeflo (Menn) 544 (6*)  
  Kjetil Landheim (Menn) 556 (10*)  
  Tore Stensby (Menn) 540 (11*)  
 
9 Oslo Pk 2 1633  
  Brynjulv Afdal (Menn) 535 (11*)  
  Lars Kanedal (Menn) 545 (6*)  
  Carl-Frederik N Andreassen (Menn) 553 (8*)  
 
10 Farris Sportskyttere 1606  
  Asmund Broks (V60) 565 (13*)  
  Per Arve Iversen (Menn) 510 (4*)  
  Mona Gjelstad (Kvinner) 531 (9*)  
 
11 Svalbard Turn 1600  
  Kåre Angvik (V60) 538 (4*)  
  Knut Ove Lund (Menn) 527 (5*)  
  Urban Forsberg (Menn) 535 (8*)  
 
12 Sarpsborg Pk 1586  
  Bjørg Wright Kristiansen (Kvinner) 516 (2*)  
  Anders Lund (V50) 518 (9*)  
  Arild Fjeldahl (Menn) 552 (10*)  
 
13 Hamar IL 3 1586  
  Esten Murbreck (V50) 552 (9*)  
  Bengt O. Helmersen (Menn) 502 (4*)  
  Tord E. Murbreck (Jm) 532 (5*)  
 
14 Bærum Pist.Kl. 2 1312  
  Rune Bjørgo (Menn) 551 (9*)  
  Gøran Rønne (Menn) 544 (5*)  
  Bjørn Hervard (V60) 217 (1*)  

 

Klasse Kvinner

1 59 Gunn Heidi Sønsterud / Aron Skytterklubb 271 94 96 97 - 103.0 98.2 759.2 (8*) Gull
2 57 Britt Elena Wollan / Ørland Pk 279 93 95 92 - 97.5 99.8 756.3 (11*) Sølv
3 79 Gunrid Kjellmark / Trondhjems Pk 280 96 91 96 - 98.5 93.7 755.2 (12*) Bronse
4 69 Aina E. Flørli / Sandnes Pk 281 95 94 94 - 90.9 99.9 754.8 (11*)
5 73 Marianne Ullvassveen / Ull Sportsskyttere 288 93 90 91 - 95.2 93.5 750.7 (11*)
6 66 Målfrid Vannebo / Aron Skytterklubb 273 92 95 92 - 97.0 97.2 746.2 (6*)
7 81 Gro-Lisbeth Nilsen / Aron Skytterklubb 271 93 94 93 - 97.4 96.8 745.2 (9*)
8 71 Berit N Frydenlund / Ull Sportsskyttere 282 89 89 95 - 94.1 95.7 744.8 (7*)
9 62 Ingeborg Gran / Steinkjer Pk 286 87 87 89 549 (9*)
10 80 Inger Kristine Brennodden / Gjerdrum Pk 280 89 97 81 547 (8*)
11 72 Reidun Ann Støle / Sandnes Pk 276 89 91 91 547 (2*)
12 55 Julie Lekven / Stord Pk 265 93 92 96 546 (11*)
13 78 Linda Skalde / Oslo Pk 269 90 92 94 545 (7*)
14 56 Lillian Larsen / Lyngsalpene Pk 273 91 88 86 538 (7*)
15 65 Wenche Solbakken / Aron Skytterklubb 278 87 90 80 535 (7*)
16 74 Aud Eli Fjellvang / Modum Pk 269 86 90 88 533 (5*)
17 76 Mona Gjelstad / Farris Sportskyttere 256 90 95 90 531 (9*)
18 75 Randi Ellingsen / Ull Sportsskyttere 281 75 86 88 530 (1*)
19 60 Kristin Schaug-Pettersen / Oslo Pk 265 83 85 88 521 (4*)
20 68 Celine Wergeland / Ull Sportsskyttere 245 90 92 92 519 (7*)
21 58 Stine Klausen / Modum Pk 267 83 87 79 516 (3*)
22 63 Bjørg Wright Kristiansen / Sarpsborg Pk 265 87 84 80 516 (2*)
23 64 Wenche Hansen / Lyngsalpene Pk 252 71 60 59 442 (1*)
24 70 Xiumei Situ Berg / Nedre Eiker Pk 216 70 80 71 437 (1*)
25 67 Siri Vaggen Olsen / Oslo Pk 223 65 76 68 432 (1*)

 

Lagskyting Kvinner

1 Ull Sportsskyttere 1647  
  Marianne Ullvassveen (Kvinner) 562 (11*)  
  Berit N Frydenlund (Kvinner) 555 (7*)  
  Randi Ellingsen (Kvinner) 530 (1*)  
 
2 Aron Skytterklubb 1644  
  Gunn Heidi Sønsterud (Kvinner) 558 (8*)  
  Gro-Lisbeth Nilsen (Kvinner) 551 (9*)  
  Wenche Solbakken (Kvinner) 535 (7*)  
 
3 Oslo Pk 1498  
  Siri Vaggen Olsen (Kvinner) 432 (1*)  
  Kristin Schaug-Pettersen (Kvinner) 521 (4*)  
  Linda Skalde (Kvinner) 545 (7*)  

 

Klasse Junior Menn

1 48 Stian Paulsen / Ørland Pk 276 95 92 97 560 (20*)
2 49 Runar Magnussen / Sola Pk 267 91 94 97 549 (10*)
3 53 Tord E. Murbreck / Hamar IL 266 89 91 86 532 (5*)
4 50 Sindre Småvik / Ørland Pk 257 92 87 92 528 (10*)
5 52 Joakim Lundstrøm / Trondhjems Pk 250 44 89 78 461 (3*)

 

Klasse Junior Kvinner

1 51 Linn Berven-Hanssen / Sola Pk 246 83 79 84 - 90.8 97.1 679.9 (6*)

 

Klasse Ungdom

1 44 Espen Magnussen / Sola Pk 264 88 87 87 526 (4*)
2 46 Lars Sæle / Porsgrunn Pk 257 83 90 92 522 (4*)
3 45 Runar Røstad Venn / Ørland Pk 237 86 94 91 508 (7*)
4 47 Kristian Engen / Mysen Pistollag 231 57 59 68 415 (2*)

 

Lagskyting Junior

1 Ørland Pk 1596  
  Runar Røstad Venn (Ungdom) 508 (7*)  
  Stian Paulsen (Jm) 560 (20*)  
  Sindre Småvik (Jm) 528 (10*)  
 
2 Sola Pk 1567  
  Espen Magnussen (Ungdom) 526 (4*)  
  Runar Magnussen (Jm) 549 (10*)  
  Linn Berven-Hanssen (Jk) 492 (6*)  

 

Klasse V50

1 37 Bjørge Jansen / Fredrikstad Sportsskyttere 284 89 97 93 563 (11*)
2 31 Helge Olden / Ørland Pk 282 94 97 88 561 (11*)
3 27 Bjørn Berven-Hanssen / Sola Pk 277 96 93 94 560 (8*)
4 38 Ragnar Thobru / Aron Skytterklubb 278 96 94 87 555 (10*)
5 35 Esten Murbreck / Hamar IL 278 96 90 88 552 (9*)
6 30 Jakob Kråkevik / Odda Pk 272 92 91 93 548 (11*)
7 41 Sune Faugli / Stord Pk 270 86 93 91 540 (5*)
8 26 Arnth Bj. Lien / NOP/HOS 264 95 88 90 537 (7*)
9 28 Rune Finstad / Oslo Komm.Tj.M. Skl 258 95 86 94 533 (8*)
10 34 Arne Østborg / Namdal SSL 267 82 92 82 523 (5*)
11 40 Frank Haugland / Oppegård Skl 258 89 84 92 523 (4*)
12 32 Arne Kvam / Bærum Pist.Kl. 269 79 84 90 522 (6*)
13 33 Anders Lund / Sarpsborg Pk 263 91 87 77 518 (9*)
14 42 Petter Lundstrøm / Trondhjems Pk 271 68 38 48 425 (6*)
15 36 Hugo haug / Oslo Komm.Tj.M. Skl 266 39 305 (3*)DNF

 

Klasse V60

1 13 Asmund Broks / Farris Sportskyttere 279 95 97 94 565 (13*)
2 17 Bjørn Jakobsen / Trondhjems Pk 285 95 91 89 560 (11*)
3 18 Gunnar Langø / Tromsø Pk 288 93 77 95 553 (10*)
4 12 Ole Johan Elvestad / Lillehammer Pk 271 93 91 95 550 (7*)
5 15 Hans Johansen / Trondhjems Pk 270 93 94 88 545 (16*)
6 16 Øyvind Mathisen / Fredrikstad Sportsskyttere 272 94 94 84 544 (4*)
7 11 Kåre Angvik / Svalbard Turn 268 93 93 84 538 (4*)
8 21 Willy Klette / Oppegård Skl 262 89 83 90 524 (4*)
9 22 Asbjørn Taraldsen / Oppegård Skl 261 86 87 87 521 (7*)
10 24 Helge Talberg / Mysen Pistollag 260 77 84 94 515 (7*)
11 23 Reidar Fjellengen / Mysen Pistollag 260 77 86 89 512 (4*)
12 19 Marianne Mysen / Mysen Pistollag 251 85 90 84 510 (6*)
13 14 Odd Andresen / Sarpsborg Pk 225 49 56 66 396 (3*)
14 20 Bjørn Hervard / Bærum Pist.Kl. 217 217 (1*)DNF

 

Klasse V70

1 8 Roar Bjerke / Oppegård Skl 266 89 88 86 529 (3*)
2 6 Jan Erik Brandbu / Sarpsborg Pk 258 88 95 87 528 (5*)
3 4 Per M. Marum / Trondhjems Pk 273 83 82 84 522 (5*)
4 5 Rolf Lødding / Oslo Sportsskyttere 262 87 84 86 519 (3*)
5 2 Olav Handeland / Oslo Sportsskyttere 252 90 77 89 508 (6*)
6 3 Knut Mysen / Mysen Pistollag 253 83 86 84 506 (4*)
7 1 Fred Andersen / Fredrikstad Sportsskyttere 239 86 80 76 481 (3*)
8 7 Hans Nyhus / Lyngsalpene Pk 230 82 78 82 472 (2*)
9 9 Jan Foss / Oslo Sportsskyttere 211 71 72 85 439 (3*)

 

Lagskyting Veteran

1 Trondhjems Pk 1627  
  Hans Johansen (V60) 545 (16*)  
  Per M. Marum (V70) 522 (5*)  
  Bjørn Jakobsen (V60) 560 (11*)  
 
2 Fredrikstad Sportsskyttere 1588  
  Øyvind Mathisen (V60) 544 (4*)  
  Bjørge Jansen (V50) 563 (11*)  
  Fred Andersen (V70) 481 (3*)  
 
3 Oppegård Skl 1573  
  Frank Haugland (V50) 523 (4*)  
  Asbjørn Taraldsen (V60) 521 (7*)  
  Roar Bjerke (V70) 529 (3*)  
 
4 Oslo Sportsskyttere 1466  
  Olav Handeland (V70) 508 (6*)  
  Rolf Lødding (V70) 519 (3*)  
  Jan Foss (V70) 439 (3*)  
 
5 Sarpsborg Pk 1442  
  Jan Erik Brandbu (V70) 528 (5*)  
  Odd Andresen (V60) 396 (3*)  
  Anders Lund (V50) 518 (9*)  

NM Hurtig Grov 2010

 

Klasse Åpen

1 84 Pål Hembre / Bærum Pist.Kl. 99 96 99 98 97 97 586 (22*)
2 78 Erik Bækkevold / Brumunddal Pistolkl. 96 95 93 98 91 97 570 (14*)
3 88 Tor Jonassen / Sandnes Pk 91 96 98 97 90 97 569 (19*)
4 91 Britt Elena Wollan / Ørland Pk 99 89 96 95 96 93 568 (16*)
5 52 Bjørn Harald Vik / Ørland Pk 91 97 96 96 96 92 568 (11*)
6 97 Ole Opsahlseter / Namnå Pistolkl. 95 96 97 94 90 95 567 (15*)
7 26 Kjetil Bromark / Modum Pk 96 93 95 97 96 90 567 (13*)
8 95 Petter Schaug-Pettersen / Oslo Pk 91 95 96 93 92 95 562 (11*)
9 71 Roar Haugan / Støren Pk 94 95 92 96 92 92 561 (7*)
10 90 Aina E. Flørli / Sandnes Pk 92 97 96 93 96 86 560 (16*)
11 98 Petter Kleiven / Oslo Pk 97 96 94 92 91 89 559 (12*)
12 85 Arild Inge Wollan / Støren Pk 96 94 95 92 94 87 558 (17*)
13 92 Geir Stensby / Hamar IL 94 99 94 93 87 91 558 (12*)
14 83 Kenneth Frafjord / Trondhjems Pk 96 94 92 90 94 92 558 (10*)
15 87 Roar Hembre / Trondhjems Pk 88 96 96 95 88 94 557 (14*)
16 58 Ronnie Arne Bjørgo / Grimstad Sportskyttere 98 92 93 96 88 90 557 (12*)
17 45 Ivar Wangen / Oscarsborg Pk 95 91 96 92 90 93 557 (10*)
18 82 Anders Fjeld / Brumunddal Pistolkl. 93 89 94 94 92 92 554 (12*)
19 96 Rune Kanstad / Finnsnes Pistolkl. 95 95 94 93 88 89 554 (11*)
20 106 Gunrid Kjellmark / Trondhjems Pk 92 91 95 94 94 88 554 (8*)
21 47 Stig Skjeflo / Hamar IL 96 90 87 97 90 93 553 (7*)
22 101 Ingar Woll / Oslo Pk 95 93 93 89 91 90 551 (10*)
23 53 Ole Henning Fjeld / Namnå Pistolkl. 94 95 92 96 88 85 550 (7*)
24 57 Tore Myrvold / Brumunddal Pistolkl. 92 97 89 88 91 92 549 (11*)
25 94 Bjørn Morten Hagen / Støren Pk 90 91 88 95 87 93 544 (3*)
26 80 Edgar Alendal / NOP/HOS 94 90 90 87 90 91 542 (12*)
27 86 Sjur I Børve / Odda Pk 94 88 88 91 90 90 541 (4*)
28 100 Atle Arvesen / Norske Offiserers Pk 87 92 95 90 94 80 538 (6*)
29 56 Carl-Frederik N Andreassen / Oslo Pk 97 88 90 90 84 86 535 (8*)
30 51 Vegard Brekke / Lillestrøm & Omegn Presisjons 89 93 89 93 87 84 535 (7*)
31 63 Rune Berven-Hanssen / Sola Pk 93 93 94 80 92 82 534 (14*)
32 68 Tor Ingvaldsen / Hamar IL 94 87 85 95 88 82 531 (13*)
33 60 Ole-Petter Pettersen / Sarpsborg Pk 89 95 91 85 82 88 530 (12*)
34 89 Gunn Heidi Sønsterud / Aron Skytterklubb 86 91 94 89 90 80 530 (10*)
35 72 Lars Kanedal / Oslo Pk 89 89 87 88 89 88 530 (3*)
36 55 Morgan Bunes / Bærum Pist.Kl. 93 92 88 84 80 92 529 (9*)
37 99 Arnt Inge Sandvik / Tromsø Pk 92 88 91 90 82 85 528 (8*)
38 59 Runar Magnussen / Sola Pk 95 89 93 86 90 74 527 (8*)
39 77 Jon Andersen / Aron Skytterklubb 90 88 88 89 90 82 527 (5*)
40 74 Reidun Ann Støle / Sandnes Pk 85 90 90 92 91 77 525 (7*)
41 22 Øyvind Johansen / Mysen Pistollag 88 91 88 94 84 78 523 (7*)
42 64 Arne Sagerud / Namnå Pistolkl. 90 92 81 89 82 88 522 (6*)
43 23 Roger Sommernes / Askim Pk 74 91 93 92 87 85 522 (6*)
44 49 Tore Stensby / Hamar IL 94 89 85 89 82 82 521 (1*)
45 93 Eirik Lygre / Bergen Pk 93 89 90 83 78 86 519 (3*)
46 66 Linn Berven-Hanssen / Sola Pk 88 89 89 87 77 86 516 (5*)
47 76 Øyvind Aurstad / Steinkjer Pk 90 86 74 92 87 85 514 (5*)
48 46 Hans Brataas / Trondhjems Pk 92 88 81 88 83 82 514 (5*)
49 79 Børre Andreas Haugen / Sigdal Og Eggedal Pk 92 92 89 84 75 81 513 (5*)
50 54 Per Arve Iversen / Farris Sportskyttere 87 83 86 85 87 84 512 (5*)
51 73 Lars Peter Wilson / Zero Pk 93 88 90 88 77 75 511 (6*)
52 69 Agnar Holm / Lillestrøm & Omegn Presisjons 89 83 84 87 82 85 510 (8*)
53 48 Jo W Eriksen / Lillestrøm & Omegn Presisjons 80 91 86 90 81 82 510 (6*)
54 61 Sissil Magnussen / Sola Pk 83 85 88 91 86 76 509 (4*)
55 103 Tord E. Murbreck / Hamar IL 89 86 91 91 62 80 499 (4*)
56 24 Tor Anders Bergheim / Mysen Pistollag 85 86 82 86 73 84 496 (2*)
57 25 Anders Dingstad / Askim Pk 60 94 78 87 85 91 495 (8*)
58 65 Brynjulv Afdal / Oslo Pk 80 89 86 67 88 79 489 (4*)
59 81 Petter Berg / Aron Skytterklubb 85 83 79 88 71 80 486 (5*)
60 105 Mona Gjelstad / Farris Sportskyttere 85 84 76 88 70 77 480 (3*)
61 50 Arnfinn Jansen / Lillestrøm & Omegn Presisjons 85 79 92 79 63 78 476 (3*)
62 70 Finn Odin Sveen / Ringerike Pk 81 81 71 81 81 69 464 (4*)
63 62 Bjørg Wright Kristiansen / Sarpsborg Pk 81 77 75 83 65 79 460 (6*)
64 75 Xiumei Situ Berg / Nedre Eiker Pk 65 51 77 64 64 77 398 (2*)

 

Lagskyting Åpen Klasse

1 Oslo Pk 1 1672  
  Petter Schaug-Pettersen (Åpen) 562 (11*)  
  Ingar Woll (Åpen) 551 (10*)  
  Petter Kleiven (Åpen) 559 (12*)  
 
2 Trondhjems Pk 1669  
  Roar Hembre (Åpen) 557 (14*)  
  Kenneth Frafjord (Åpen) 558 (10*)  
  Gunrid Kjellmark (Åpen) 554 (8*)  
 
3 Brumunddal Pistolkl. 1668  
  Anders Maurdalen (V50) 549 (8*)  
  Erik Bækkevold (Åpen) 570 (14*)  
  Tore Myrvold (Åpen) 549 (11*)  
 
4 Støren Pk 1663  
  Roar Haugan (Åpen) 561 (7*)  
  Arild Inge Wollan (Åpen) 558 (17*)  
  Bjørn Morten Hagen (Åpen) 544 (3*)  
 
5 Ørland Pk 1656  
  Britt Elena Wollan (Åpen) 568 (16*)  
  Bjørn Harald Vik (Åpen) 568 (11*)  
  Helge Olden (V50) 520 (7*)  
 
6 Sandnes Pk 1654  
  Reidun Ann Støle (Åpen) 525 (7*)  
  Aina E. Flørli (Åpen) 560 (16*)  
  Tor Jonassen (Åpen) 569 (19*)  
 
7 Bærum Pist.Kl. 1648  
  Pål Hembre (Åpen) 586 (22*)  
  Arne Kvam (V50) 517 (3*)  
  Ove Dahl (V70) 545 (9*)  
 
8 Hamar IL 1 1644  
  Geir Stensby (Åpen) 558 (12*)  
  Esten Murbreck (V50) 533 (9*)  
  Stig Skjeflo (Åpen) 553 (7*)  
 
9 Namnå Pistolkl. 1639  
  Ole Opsahlseter (Åpen) 567 (15*)  
  Ole Henning Fjeld (Åpen) 550 (7*)  
  Arne Sagerud (Åpen) 522 (6*)  
 
10 Aron Skytterklubb 1578  
  Gunn Heidi Sønsterud (Åpen) 530 (10*)  
  Wenche Solbakken (V50) 511 (7*)  
  Ragnar Thobru (V50) 537 (12*)  
 
11 Oslo Pk 2 1554  
  Brynjulv Afdal (Åpen) 489 (4*)  
  Lars Kanedal (Åpen) 530 (3*)  
  Carl-Frederik N Andreassen (Åpen) 535 (8*)  
 
12 Farris Sportskyttere 1551  
  Asmund Broks (V60) 559 (14*)  
  Mona Gjelstad (Åpen) 480 (3*)  
  Per Arve Iversen (Åpen) 512 (5*)  
 
13 Hamar IL 2 1551  
  Tore Stensby (Åpen) 521 (1*)  
  Tor Ingvaldsen (Åpen) 531 (13*)  
  Tord E. Murbreck (Åpen) 499 (4*)  
 
14 Sarpsborg Pk DNS  
  Bjørg Wright Kristiansen (Åpen) 460 (6*)  
  Arild Fjeldahl (Åpen) DNS  
  Ole-Petter Pettersen (Åpen) 530 (12*)  

 

Klasse V50

1 33 Jakob Kråkevik / Odda Pk 97 95 93 95 96 93 569 (14*)
2 39 Bjørn Berven-Hanssen / Sola Pk 94 98 93 92 89 93 559 (13*)
3 28 Anders Maurdalen / Brumunddal Pistolkl. 96 91 88 89 97 88 549 (8*)
4 31 Bjørge Jansen / Fredrikstad Sportsskyttere 95 91 91 90 88 88 543 (9*)
5 29 Arnth Bj. Lien / NOP/HOS 95 93 85 86 93 89 541 (10*)
6 37 Per Rune Magnussen / Sola Pk 92 86 90 95 90 87 540 (7*)
7 44 Ragnar Thobru / Aron Skytterklubb 95 93 85 93 89 82 537 (12*)
8 36 Anders Lund / Sarpsborg Pk 87 95 92 86 88 89 537 (3*)
9 40 Esten Murbreck / Hamar IL 80 95 88 89 96 85 533 (9*)
10 27 Ingar Fossum / Fredrikstad Sportsskyttere 89 87 85 89 95 81 526 (11*)
11 38 Odd Willy Aas / Fredrikstad Sportsskyttere 91 86 87 86 80 93 523 (7*)
12 32 Helge Olden / Ørland Pk 89 91 90 83 85 82 520 (7*)
13 30 Arne Kvam / Bærum Pist.Kl. 86 77 88 87 95 84 517 (3*)
14 41 Wenche Solbakken / Aron Skytterklubb 88 89 81 90 81 82 511 (7*)
15 35 Rune Finstad / Oslo Komm.Tj.M. Skl 90 93 83 86 74 82 508 (7*)
16 104 Sune Faugli / Stord Pk 93 86 48 84 73 90 474 (9*)
17 42 Frank Haugland / Oppegård Skl 86 88 79 82 76 54 465 (3*)
18 43 Terje Storholt / Oslo Pk     (0*)DNS

 

Klasse V60

1 8 Asmund Broks / Farris Sportskyttere 94 96 96 87 93 93 559 (14*)
2 4 Ole Johan Elvestad / Lillehammer Pk 94 88 94 98 93 88 555 (14*)
3 10 Bjørn Jakobsen / Trondhjems Pk 90 92 91 92 90 90 545 (6*)
4 2 Hans Johansen / Trondhjems Pk 93 92 93 89 91 83 541 (8*)
5 7 Gunnar Langø / Tromsø Pk 94 93 89 87 81 86 530 (8*)
6 5 Øyvind Mathisen / Fredrikstad Sportsskyttere 93 94 87 83 81 89 527 (4*)
7 3 Bjørn Hervard / Bærum Pist.Kl. 89 82 90 81 87 85 514 (5*)
8 9 Willy Klette / Oppegård Skl 93 95 81 80 84 81 514 (5*)
9 11 Asbjørn Taraldsen / Oppegård Skl 86 89 86 82 74 84 501 (8*)
10 1 Marianne Mysen / Mysen Pistollag 81 79 79 86 54 74 453 (4*)
11 6 Erik Stai / Levanger Pk 74 17 91 (2*)DNF

 

Klasse V70

1 16 Ove Dahl / Bærum Pist.Kl. 91 96 93 90 87 88 545 (9*)
2 14 Per M. Marum / Trondhjems Pk 90 92 89 93 90 84 538 (6*)
3 19 Roar Bjerke / Oppegård Skl 87 88 74 93 93 76 511 (8*)
4 15 Olav Handeland / Oslo Sportsskyttere 93 91 88 84 83 71 510 (4*)
5 17 Jan Erik Brandbu / Sarpsborg Pk 85 88 90 83 72 87 505 (6*)
6 20 Rolf Lødding / Oslo Sportsskyttere 92 87 68 85 75 81 488 (3*)
7 18 Hans Nyhus / Lyngsalpene Pk 79 73 68 83 77 76 456 (4*)
8 13 Fred Andersen / Fredrikstad Sportsskyttere 50 62 48 66 63 71 360 (1*)
9 12 Jan Foss / Oslo Sportsskyttere 76 72 43 65 43 41 340 (1*)

 

Lagskyting Veteran

1 Trondhjems Pk 1624  
  Hans Johansen (V60) 541 (8*)  
  Per M. Marum (V70) 538 (6*)  
  Bjørn Jakobsen (V60) 545 (6*)  
 
2 Fredrikstad Sportsskyttere 1596  
  Ingar Fossum (V50) 526 (11*)  
  Bjørge Jansen (V50) 543 (9*)  
  Øyvind Mathisen (V60) 527 (4*)  
 
3 Oppegård Skl 1477  
  Frank Haugland (V50) 465 (3*)  
  Asbjørn Taraldsen (V60) 501 (8*)  
  Roar Bjerke (V70) 511 (8*)  
 
4 Oslo Sportsskyttere 1338  
  Olav Handeland (V70) 510 (4*)  
  Rolf Lødding (V70) 488 (3*)  
  Jan Foss (V70) 340 (1*)  

 

NM Standard 2010

 

Klasse Menn

1 60 Pål Hembre / Bærum Pist.Kl. 96 95 93 96 92 93 565 (10*)
2 64 Roar Hembre / Trondhjems Pk 96 95 93 91 92 94 561 (11*) S.off 45
3 68 Rune Kanstad / Finnsnes Pistolkl. 94 96 96 94 92 89 561 (13*) S.off 43
4 59 Tor Jonassen / Sandnes Pk 94 97 92 94 87 92 556 (11*)
5 62 Kenneth Frafjord / Trondhjems Pk 94 92 95 91 88 94 554 (11*)
6 73 Roar Haugan / Støren Pk 94 93 90 94 89 91 551 (11*)
7 63 Ronnie Arne Bjørgo / Grimstad Sportskyttere 95 96 93 88 85 93 550 (8*)
8 40 Kenneth Friberg / Lardal Revolver Og Pistolklub 97 97 95 87 88 86 550 (7*)
9 71 Johnny Jenssen / Mo Pk 90 90 93 94 90 93 550 (5*)
10 74 Håvard Hoff / Ørland Pk 94 95 92 92 85 91 549 (8*)
11 61 Arild Inge Wollan / Støren Pk 88 92 91 92 95 86 544 (6*)
12 67 Geir Stensby / Hamar IL 93 92 95 93 85 86 544 (3*)
13 32 Petter Kleiven / Oslo Pk 94 95 92 84 90 88 543 (7*)
14 75 Ole Opsahlseter / Namnå Pistolkl. 88 92 87 90 95 90 542 (12*)
15 31 Edgar Alendal / NOP/HOS 90 94 90 92 84 90 540 (8*)
16 87 Ingar Woll / Oslo Pk 92 90 89 90 89 90 540 (4*)
17 82 Lars R. Bråthen / Hamar IL 89 91 89 88 89 93 539 (7*)
18 72 Petter Schaug-Pettersen / Oslo Pk 89 93 85 95 88 89 539 (7*)
19 83 Rune Berven-Hanssen / Sola Pk 91 91 94 89 86 88 539 (6*)
20 66 Thorfinn Larsos / Sandnessjøen Pk 95 97 88 87 90 78 535 (13*)
21 48 Sander Hillestad / Fredrikstad Sportsskyttere 93 91 92 91 81 87 535 (12*)
22 44 Jon Andersen / Aron Skytterklubb 92 90 92 90 87 84 535 (6*)
23 85 Gøran Rønne / Bærum Pist.Kl. 88 93 90 90 87 87 535 (5*)
24 79 Bjørn Harald Vik / Ørland Pk 90 93 87 91 89 85 535 (2*)
25 36 Ole Henning Fjeld / Namnå Pistolkl. 92 92 86 83 91 90 534 (5*)
26 51 Øyvind Aurstad / Steinkjer Pk 85 92 90 89 87 91 534 (4*)
27 70 Bjørn Morten Hagen / Støren Pk 85 90 89 86 89 94 533 (7*)
28 76 Rune Bjørgo / Bærum Pist.Kl. 91 92 88 90 85 87 533 (7*)
29 86 Ivar Wangen / Oscarsborg Pk 90 95 90 85 86 87 533 (5*)
30 29 Morten Ringkilen / Mysen Pistollag 92 91 91 89 86 83 532 (4*)
31 80 Stig Skjeflo / Hamar IL 89 91 91 86 89 85 531 (7*)
32 69 Sjur i Børve / Odda Pk 89 95 93 90 85 79 531 (4*)
33 65 Eirik Lygre / Bergen Pk 90 93 84 88 89 86 530 (7*)
34 38 Tor Ingvaldsen / Hamar IL 92 88 83 89 87 90 529 (8*)
35 34 Ted M. Granlund / Hamar IL 87 95 90 84 81 87 524 (8*)
36 55 Kjetil Landheim / Hamar IL 86 91 80 87 87 92 523 (7*)
37 49 Vegard Brekke / Lillestrøm & Omegn Presisjons 86 88 91 91 84 79 519 (3*)
38 39 Jostein Sander / Lillestrøm & Omegn Presisjons 90 91 88 90 75 84 518 (5*)
39 56 Agnar Holm / Lillestrøm & Omegn Presisjons 86 91 88 82 88 83 518 (4*)
40 28 Urban Forsberg / Svalbard Turn 75 91 91 90 87 82 516 (7*)
41 58 Thomas Heia Østborg / Namdal SSL 91 86 88 82 82 83 512 (5*)
42 35 Bjørn Ivar Pettersen / Farris Sportskyttere 87 86 93 84 76 85 511 (2*)
43 78 Morgan Bunes / Bærum Pist.Kl. 90 95 82 82 78 83 510 (6*)
44 27 Pål Martin Kvalsvik / Ålesund Pk 88 90 83 88 75 85 509 (3*)
45 77 Tore Stensby / Hamar IL 82 79 88 89 85 85 508 (1*)
46 57 Harald Andreas Sæle / Porsgrunn Pk 94 87 83 90 76 76 506 (3*)
47 42 Arild Fjeldahl / Sarpsborg Pk 84 86 81 85 79 87 502 (4*)
48 50 Lars Kanedal / Oslo Pk 80 92 80 83 76 86 497 (2*)
49 30 Carl-Frederik N. Andreassen / Oslo Pk 88 90 84 78 81 72 493 (5*)
50 47 Øyvind Løkka / Lillestrøm & Omegn Presisjons 91 90 72 84 85 71 493 (5*)
51 52 Petter Berg / Aron Skytterklubb 86 80 70 82 83 89 490 (3*)
52 41 Børre Andreas Haugen / Sigdal Og Eggedal Pk 83 80 86 87 76 78 490 (2*)
53 53 Lars Peter Wilson / Zero Pk 85 90 76 82 70 87 490 (1*)
54 26 Knut Ove Lund / Svalbard Turn 81 81 84 80 83 79 488 (4*)
55 43 Hans Brataas / Trondhjems Pk 75 79 84 83 78 84 483 (4*)
56 84 Brynjulv Afdal / Oslo Pk 81 85 83 80 74 79 482 (4*)
57 81 Arnt Inge Sandvik / Tromsø Pk 93 90 81 85 86 43 478 (6*)
58 45 Peder Sperstad / Bærum Pist.Kl. 94 90 56 61 85 84 470 (2*)
59 46 Bengt O. Helmersen / Hamar IL 77 70 75 84 84 79 469 (5*)
60 33 Per Arve Iversen / Farris Sportskyttere 91 83 70 85 63 73 465 (4*)
61 37 Tore Lysebo / Farris Sportskyttere 83 86 83 68 67 63 450 (2*)
62 54 Eric Herfurth / Mysen Pistollag     (0*)DNS

 

Lagskyting Menn

1 Trondhjems Pk 1646  
  Roar Hembre (Menn) 561 (11*)  
  Kenneth Frafjord (Menn) 554 (11*)  
  Gunrid Kjellmark (Kvinner) 531 (4*)  
 
2 Sandnes Pk 1637  
  Reidun Ann Støle (Kvinner) 538 (7*)  
  Aina E. Flørli (Kvinner) 543 (10*)  
  Tor Jonassen (Menn) 556 (11*)  
 
3 Støren Pk 1628  
  Arild Inge Wollan (Menn) 544 (6*)  
  Roar Haugan (Menn) 551 (11*)  
  Bjørn Morten Hagen (Menn) 533 (7*)  
 
4 Oslo Pk 1 1622  
  Petter Schaug-Pettersen (Menn) 539 (7*)  
  Ingar Woll (Menn) 540 (4*)  
  Petter Kleiven (Menn) 543 (7*)  
 
5 Ørland Pk 1622  
  Håvard Hoff (Menn) 549 (8*)  
  Britt Elena Wollan (Kvinner) 538 (8*)  
  Bjørn Harald Vik (Menn) 535 (2*)  
 
6 Bærum Pist.Kl. 1 1610  
  Pål Hembre (Menn) 565 (10*)  
  Morgan Bunes (Menn) 510 (6*)  
  Morten Støen (V50) 535 (3*)  
 
7 Hamar IL 1 1597  
  Geir Stensby (Menn) 544 (3*)  
  Ted M. Granlund (Menn) 524 (8*)  
  Tor Ingvaldsen (Menn) 529 (8*)  
 
8 Hamar IL 2 1593  
  Stig Skjeflo (Menn) 531 (7*)  
  Lars R. Bråthen (Menn) 539 (7*)  
  Kjetil Landheim (Menn) 523 (7*)  
 
9 Oslo Pk 2 1541  
  Kristian Baumann (V50) 551 (10*)  
  Lars Kanedal (Menn) 497 (2*)  
  Carl-Frederik N. Andreassen (Menn) 493 (5*)  
 
10 Bærum Pist.Kl. 2 1538  
  Rune Bjørgo (Menn) 533 (7*)  
  Peder Sperstad (Menn) 470 (2*)  
  Gøran Rønne (Menn) 535 (5*)  
 
11 Farris Sportskyttere 1518  
  Asmund Broks (V60) 534 (5*)  
  Per Arve Iversen (Menn) 465 (4*)  
  Mona Gjelstad (Kvinner) 519 (6*)  
 
12 Svalbard Turn 1508  
  Knut Ove Lund (Menn) 488 (4*)  
  Urban Forsberg (Menn) 516 (7*)  
  Kåre Angvik (V60) 504 (4*)  
 
13 Hamar IL 3 1490  
  Tore Stensby (Menn) 508 (1*)  
  Esten Murbreck (V50) 490 (4*)  
  Tord E. Murbreck (Jm) 492 (4*)  

 

Klasse Kvinner

1 7 Gro-Lisbeth Nilsen / Aron Skytterklubb 91 95 88 95 90 94 553 (7*)
2 22 Marianne Ullvassveen / Ull Sportsskyttere 95 90 94 89 93 91 552 (6*)
3 6 Aina E. Flørli / Sandnes Pk 92 99 90 92 90 80 543 (10*) S. OFF
4 23 Gunn Heidi Sønsterud / Aron Skytterklubb 93 95 87 85 90 93 543 (8*) S. OFF
5 18 Britt Elena Wollan / Ørland Pk 95 92 88 93 86 84 538 (8*)
6 8 Reidun Ann Støle / Sandnes Pk 91 95 89 89 86 88 538 (7*)
7 17 Celine Wergeland / Ull Sportsskyttere 93 91 88 89 84 89 534 (7*)
8 21 Gunrid Kjellmark / Trondhjems Pk 92 92 89 91 85 82 531 (4*)
9 24 Ingeborg Gran / Steinkjer Pk 96 93 83 83 85 88 528 (8*)
10 20 Randi Ellingsen / Ull Sportsskyttere 96 93 84 90 77 87 527 (11*)
11 11 Linda Skalde / Oslo Pk 86 87 88 93 86 82 522 (6*)
12 13 Mona Gjelstad / Farris Sportskyttere 91 88 92 84 82 82 519 (6*)
13 19 Julie Lekven / Stord Pk 96 89 79 85 80 88 517 (4*)
14 5 Wenche Solbakken / Aron Skytterklubb 84 85 88 85 89 85 516 (5*)
15 12 Inger Kristine Brennodden / Gjerdrum Pk 91 87 84 86 82 85 515 (3*)
16 9 Aud Eli Fjellvang / Modum Pk 90 88 82 87 78 87 512 (3*)
17 3 Målfrid Vannebo / Aron Skytterklubb 90 92 83 84 72 85 506 (6*)
18 1 Kristin Schaug-Pettersen / Oslo Pk 86 91 82 85 81 81 506 (4*)
19 2 Lillian Larsen / Lyngsalpene Pk 89 91 78 90 75 81 504 (3*)
20 16 Stine Klausen / Modum Pk 79 86 83 84 82 78 492 (0*)
21 4 Siri Vaggen Olsen / Oslo Pk 67 69 68 70 71 65 410 (3*)
22 10 Xiumei Situ Berg / Nedre Eiker Pk 64 72 50 70 64 63 383 (1*)
23 14 Hilde Ivarrud / Trondhjems Pk     (0*)DNS
23 25 Christine Huseby / Ull Sportsskyttere     (0*)DNS
23 15 Eli H. Enestvedt / Nore Og Uvdal Pk     (0*)DNS

 

Lagskyting Kvinner

1 Ull Sportsskyttere 1613  
  Marianne Ullvassveen (Kvinner) 552 (6*)  
  Randi Ellingsen (Kvinner) 527 (11*)  
  Celine Wergeland (Kvinner) 534 (7*)  
 
2 Aron Skytterklubb 1612  
  Gunn Heidi Sønsterud (Kvinner) 543 (8*)  
  Wenche Solbakken (Kvinner) 516 (5*)  
  Gro-Lisbeth Nilsen (Kvinner) 553 (7*)  
 
3 Oslo Pk 1438  
  Siri Vaggen Olsen (Kvinner) 410 (3*)  
  Kristin Schaug-Pettersen (Kvinner) 506 (4*)  
  Linda Skalde (Kvinner) 522 (6*)  

 

Klasse Junior Menn

1 110 Runar Magnussen / Sola Pk 93 93 88 84 91 79 528 (6*)
2 115 Stian Paulsen / Ørland Pk 95 91 75 85 84 91 521 (5*)
3 111 Sindre Småvik / Ørland Pk 76 86 84 85 80 86 497 (4*)
4 113 Tord E. Murbreck / Hamar IL 83 83 86 85 76 79 492 (4*)
5 114 Joakim Lundstrøm / Trondhjems Pk 76 83 59 62 59 78 417 (3*)

 

Klasse Junior Kvinner

1 112 Linn Berven-Hanssen / Sola Pk 88 89 87 84 80 84 512 (3*)

 

Klasse Ungdom

1 106 Espen Magnussen / Sola Pk 78 87 86 85 84 82 502 (3*)
2 108 Lars Sæle / Porsgrunn Pk 89 92 85 90 64 77 497 (8*)
3 107 Runar Røstad Venn / Ørland Pk 70 74 78 78 79 68 447 (2*)
4 109 Kristian Engen / Mysen Pistollag 66 71 63 66 66 65 397 (1*)

 

Lagskyting Junior

1 Sola Pk 1542  
  Runar Magnussen (Jm) 528 (6*)  
  Espen Magnussen (Ungdom) 502 (3*)  
  Linn Berven-Hanssen (Jk) 512 (3*)  
 
2 Ørland Pk 1465  
  Stian Paulsen (Jm) 521 (5*)  
  Sindre Småvik (Jm) 497 (4*)  
  Runar Røstad Venn (Ungdom) 447 (2*)  

 

Klasse V50

1 99 Kristian Baumann / Oslo Pk 91 92 90 93 89 96 551 (10*)
2 98 Ragnar Thobru / Aron Skytterklubb 88 93 93 93 87 89 543 (9*)
3 93 Jakob Kråkevik / Odda Pk 96 95 85 88 88 83 535 (8*)
4 90 Bjørn Berven-Hanssen / Sola Pk 92 92 91 88 87 85 535 (6*)
5 92 Morten Støen / Bærum Pist.Kl. 83 92 87 94 86 93 535 (3*)
6 94 Helge Olden / Ørland Pk 91 90 89 87 88 86 531 (4*)
7 91 Bjørge Jansen / Fredrikstad Sportsskyttere 93 92 88 89 76 88 526 (7*)
8 88 Arnth Bj. Lien / NOP/HOS 89 89 88 87 85 83 521 (2*)
9 97 Arne Østborg / Namdal SSL 80 87 91 84 87 88 517 (3*)
10 104 Anders Lund / Sarpsborg Pk 89 85 89 90 84 74 511 (3*)
11 89 Hugo Haug / Oslo Komm.Tj.M. Skl 87 91 82 91 81 74 506 (5*)
12 100 Frank Haugland / Oppegård Skl 91 88 76 81 81 86 503 (6*)
13 95 Arne Kvam / Bærum Pist.Kl. 86 85 86 77 85 78 497 (2*)
14 96 Esten Murbreck / Hamar IL 92 87 85 50 88 88 490 (4*)
15 103 Odd Willy Aas / Fredrikstad Sportsskyttere 88 86 77 80 73 74 478 (3*)
16 105 Petter Lundtrøm / Trondhjems Pk 88 89 42 59 70 66 414 (2*)
17 102 Terje Storholt / Oslo Pk     (0*)DNS

 

Klasse V60

1 128 Gunnar Langø / Tromsø Pk 96 93 93 88 91 88 549 (5*)
2 141 Bjørn Jakobsen / Trondhjems Pk 90 89 92 92 84 90 537 (5*)
3 127 Asmund Broks / Farris Sportskyttere 89 94 85 90 89 87 534 (5*)
4 126 Ole Johan Elvestad / Lillehammer Pk 92 94 87 91 81 88 533 (11*)
5 135 Hans Johansen / Trondhjems Pk 90 94 86 84 86 80 520 (5*)
6 129 Øyvind Mathisen / Fredrikstad Sportsskyttere 87 92 80 92 71 88 510 (5*)
7 140 Helge Talberg / Mysen Pistollag 87 89 74 85 86 86 507 (6*)
8 138 Kåre Angvik / Svalbard Turn 78 87 82 85 85 87 504 (4*)
9 130 Erik Stai / Levanger Pk 84 81 73 91 82 89 500 (3*)
10 131 Jens Westgaard / Fredrikstad Sportsskyttere 81 80 86 88 83 77 495 (5*)
11 101 Oddvar Hillestad / Fredrikstad Sportsskyttere 88 84 85 79 81 78 495 (4*)
12 139 Asbjørn Taraldsen / Oppegård Skl 86 77 88 78 85 72 486 (3*)
13 136 Bjørn Hervard / Bærum Pist.Kl. 84 84 90 78 73 73 482 (3*)
14 133 Tore Bjønnes / Fredrikstad Sportsskyttere 78 80 84 82 82 76 482 (1*)
15 137 Willy Klette / Oppegård Skl 87 81 79 88 85 57 477 (2*)
16 134 Reidar Fjellengen / Mysen Pistollag 81 81 70 84 82 65 463 (3*)
17 132 Marianne Mysen / Mysen Pistollag 73 82 75 60 66 74 430 (2*)

 

Klasse V70

1 122 Roar Bjerke / Oppegård Skl 87 90 85 89 82 79 512 (5*)
2 119 Per M. Marum / Trondhjems Pk 94 91 83 73 87 83 511 (9*)
3 118 Ove Dahl / Bærum Pist.Kl. 83 68 83 94 87 85 500 (4*)
4 125 Rolf Lødding / Oslo Sportsskyttere 83 86 81 79 77 77 483 (1*)
5 121 Jan Erik Brandbu / Sarpsborg Pk 81 77 65 76 74 76 449 (2*)
6 123 Olav Handeland / Oslo Sportsskyttere 80 85 69 64 76 61 435 (0*)
7 124 Fred Andersen / Fredrikstad Sportsskyttere 78 64 48 70 70 62 392 (2*)
8 117 Knut Mysen / Mysen Pistollag 70 81 36 68 63 58 376 (1*)
9 116 Jan Foss / Oslo Sportsskyttere 64 81 64 53 49 56 367 (3*)
10 120 Arne Madsen / Oscarsborg Pk 63 48 61 64 55 62 353 (1*)

 

Lagskyting Veteran

1 Trondhjems Pk 1568  
  Hans Johansen (V60) 520 (5*)  
  Per M. Marum (V70) 511 (9*)  
  Bjørn Jakobsen (V60) 537 (5*)  
 
2 Fredrikstad Sportsskyttere 1 1531  
  Bjørge Jansen (V50) 526 (7*)  
  Oddvar Hillestad (V60) 495 (4*)  
  Øyvind Mathisen (V60) 510 (5*)  
 
3 Oppegård Skl 1501  
  Frank Haugland (V50) 503 (6*)  
  Asbjørn Taraldsen (V60) 486 (3*)  
  Roar Bjerke (V70) 512 (5*)  
 
4 Bærum Pist.Kl. 1479  
  Bjørn Hervard (V60) 482 (3*)  
  Arne Kvam (V50) 497 (2*)  
  Ove Dahl (V70) 500 (4*)  
 
5 Fredrikstad Sportsskyttere 2 1455  
  Tore Bjønnes (V60) 482 (1*)  
  Odd Willy Aas (V50) 478 (3*)  
  Jens Westgaard (V60) 495 (5*)  
 
6 Oslo Sportsskyttere 1285  
  Olav Handeland (V70) 435 (0*)  
  Rolf Lødding (V70) 483 (1*)  
  Jan Foss (V70) 367 (3*)  

 

NM Hurtig Fin 2010

 

Klasse Menn

1 138 Pål Hembre / Bærum Pist.Kl. 97 99 98 99 97 99 589 (24*)
2 151 Johnny Jenssen / Mo Pk 99 97 99 94 93 99 581 (10*)
3 143 Arild Inge Wollan / Støren Pk 96 97 98 96 96 96 579 (19*)
4 140 Roar Hembre / Trondhjems Pk 100 94 97 97 92 98 578 (10*)
5 154 Kjetil Bromark / Modum Pk 96 99 97 98 95 92 577 (12*)
6 137 Tor Jonassen / Sandnes Pk 94 100 96 95 94 97 576 (24*)
7 149 Håvard Hoff / Ørland Pk 94 97 95 99 96 93 574 (19*)
8 148 Thorfinn Larsos / Sandnessjøen Pk 99 96 97 94 94 94 574 (11*)
9 142 Petter Schaug-Pettersen / Oslo Pk 97 97 97 97 96 88 572 (10*)
10 153 Ole Opsahlseter / Namnå Pistolkl. 95 97 93 92 96 97 570 (16*)
11 139 Rune Kanstad / Finnsnes Pistolkl. 93 98 95 96 95 93 570 (13*)
12 104 Bjørn Harald Vik / Ørland Pk 96 93 92 96 96 95 568 (17*)
13 113 Atle Arvesen / Norske Offiserers Pk 97 96 96 94 90 95 568 (13*)
14 150 Geir Stensby / Hamar IL 91 98 95 98 92 93 567 (17*)
15 157 Petter Bratli / Gjerdrum Pk 98 99 97 95 86 92 567 (13*)
16 120 Ted M. Granlund / Hamar IL 94 94 95 99 96 88 566 (12*)
17 79 Kenneth Friberg / Lardal Revolver Og Pistolklub 92 96 97 97 89 94 565 (16*)
18 110 Lars R. Bråthen / Hamar IL 94 99 97 93 89 93 565 (13*)
19 141 Roar Haugan / Støren Pk 92 98 95 93 95 92 565 (12*)
20 145 Ronnie Arne Bjørgo / Grimstad Sportskyttere 98 92 96 94 87 97 564 (14*)
21 146 Erik Bækkevold / Brumunddal Pistolkl. 92 96 94 96 95 91 564 (6*)
22 155 Ingar Woll / Oslo Pk 96 95 94 95 91 91 562 (17*)
23 106 Rune Berven-Hanssen / Sola Pk 91 97 95 99 89 90 561 (14*)
24 81 Anders Dingstad / Askim Pk 95 89 94 96 91 95 560 (14*)
25 122 Edgar Alendal / NOP/HOS 89 92 95 97 91 96 560 (12*)
26 136 Bjørn Morten Hagen / Støren Pk 97 92 94 94 94 89 560 (12*)
27 152 Sjur I Børve / Odda Pk 96 96 94 92 85 96 559 (16*)
28 144 Kenneth Frafjord / Trondhjems Pk 99 97 92 93 83 95 559 (11*)
29 90 Kjetil Landheim / Hamar IL 94 93 93 94 94 91 559 (10*)
30 84 Arnt Inge Sandvik / Tromsø Pk 94 94 94 97 91 88 558 (8*)
31 87 Tore Myrvold / Brumunddal Pistolkl. 94 95 91 93 91 93 557 (9*)
32 107 Jon Andersen / Aron Skytterklubb 90 97 88 96 94 91 556 (15*)
33 99 Øyvind Løkka / Lillestrøm & Omegn Presisjons 92 94 93 96 90 90 555 (7*)
34 105 Stig Skjeflo / Hamar IL 91 97 94 89 92 92 555 (5*)
35 102 Ole Henning Fjeld / Namnå Pistolkl. 97 93 92 89 90 93 554 (10*)
36 88 Morten Ringkilen / Mysen Pistollag 91 96 95 96 88 87 553 (11*)
37 112 Gøran Rønne / Bærum Pist.Kl. 91 91 90 93 94 94 553 (8*)
38 95 Pål Martin Kvalsvik / Ålesund Pk 96 89 94 91 91 92 553 (7*)
39 101 Anders Fjeld / Brumunddal Pistolkl. 88 95 94 90 89 94 550 (12*)
40 160 Ole Morten Valø / Askim Pk 88 91 94 97 93 87 550 (9*)
41 156 Eirik Lygre / Bergen Pk 94 91 90 98 89 88 550 (5*)
42 126 Øyvind Hella / Ringerike Pk 90 96 93 92 89 90 550 (4*)
43 118 Tor Ingvaldsen / Hamar IL 91 94 91 90 88 95 549 (7*)
44 159 Rune Johansen / Askim Pk 93 93 88 93 95 86 548 (5*)
45 108 Tore Stensby / Hamar IL 90 95 95 90 89 87 546 (10*)
46 80 Petter Kleiven / Oslo Pk 89 97 90 89 88 90 543 (12*)
47 128 Ole-Petter Pettersen / Sarpsborg Pk 89 94 84 91 91 94 543 (9*)
48 25 Sander Hillestad / Fredrikstad Sportsskyttere 91 87 91 91 91 92 543 (5*)
49 117 Thomas Heia Østborg / Namdal SSL 87 84 94 93 91 92 541 (8*)
50 92 Morgan Bunes / Bærum Pist.Kl. 90 93 90 94 84 89 540 (8*)
51 114 Ivar Wangen / Oscarsborg Pk 95 92 95 91 86 79 538 (10*)
52 86 Øyvind Sandberg / Losby Viltmål-og Pk 88 90 95 91 81 93 538 (8*)
53 96 Vegard Brekke / Lillestrøm & Omegn Presisjons 93 95 89 89 86 86 538 (7*)
54 111 Bjørn Ivar Pettersen / Farris Sportskyttere 89 89 88 93 92 86 537 (4*)
55 98 Øyvind Aurstad / Steinkjer Pk 93 93 86 84 91 88 535 (8*)
56 100 Peder Sperstad / Bærum Pist.Kl. 91 96 92 91 72 90 532 (6*)
57 109 Petter Berg / Aron Skytterklubb 91 89 90 88 88 84 530 (7*)
58 103 Bengt O. Helmersen / Hamar IL 91 89 92 85 83 89 529 (4*)
59 121 Jo W Eriksen / Lillestrøm & Omegn Presisjons 83 86 89 89 91 89 527 (6*)
60 129 Hans Brataas / Trondhjems Pk 93 87 95 86 85 79 525 (5*)
61 119 Jostein Sander / Lillestrøm & Omegn Presisjons 89 87 84 93 91 80 524 (9*)
62 93 Arnfinn Jansen / Lillestrøm & Omegn Presisjons 90 89 81 94 89 81 524 (4*)
63 123 Harald Andreas Sæle / Porsgrunn Pk 91 89 91 91 74 85 521 (4*)
64 85 Agnar Holm / Lillestrøm & Omegn Presisjons 88 89 91 87 73 91 519 (7*)
65 147 Arne Sagerud / Namnå Pistolkl. 85 92 75 90 87 88 517 (6*)
66 83 Roger Sommernes / Askim Pk 92 83 91 82 80 87 515 (7*)
67 82 Arild Fjeldahl / Sarpsborg Pk 87 80 92 88 78 90 515 (4*)
68 89 Lars Peter Wilson / Zero Pk 90 88 82 90 79 84 513 (4*)
69 124 Carl-Frederik N. Andreassen / Oslo Pk 88 78 83 90 90 84 513 (3*)
70 127 Per Arve Iversen / Farris Sportskyttere 85 89 83 87 86 78 508 (5*)
71 97 Brynjulv Afdal / Oslo Pk 78 91 91 90 76 80 506 (7*)
72 115 Lars Kanedal / Oslo Pk 82 85 88 78 84 79 496 (5*)
73 162 Petter Lundstrøm / Trondhjems Pk 88 90 96 94 43 84 495 (9*)
74 94 Børre Andreas Haugen / Sigdal Og Eggedal Pk 90 81 77 76 82 89 495 (3*)
75 116 Finn Odin Sveen / Ringerike Pk 86 90 92 87 53 86 494 (6*)
76 125 Tore Lysebo / Farris Sportskyttere 79 84 68 82 72 83 468 (2*)
77 78 Tor Anders Bergheim / Mysen Pistollag 68 77 66 68 77 76 432 (0*)
78 161 Øyvind Johansen / Mysen Pistollag 93 10 103 (0*)DNF

 

Lagskyting Menn

1 Trondhjems Pk 1705  
  Roar Hembre (Menn) 578 (10*)  
  Kenneth Frafjord (Menn) 559 (11*)  
  Gunrid Kjellmark (Kvinner) 568 (11*)  
 
2 Støren Pk 1704  
  Arild Inge Wollan (Menn) 579 (19*)  
  Roar Haugan (Menn) 565 (12*)  
  Bjørn Morten Hagen (Menn) 560 (12*)  
 
3 Ørland Pk 1701  
  Håvard Hoff (Menn) 574 (19*)  
  Bjørn Harald Vik (Menn) 568 (17*)  
  Britt Elena Wollan (Kvinner) 559 (10*)  
 
4 Hamar IL 3 1688  
  Geir Stensby (Menn) 567 (17*)  
  Stig Skjeflo (Menn) 555 (5*)  
  Ted M. Granlund (Menn) 566 (12*)  
 
5 Sandnes Pk 1681  
  Reidun Ann Støle (Kvinner) 550 (13*)  
  Tor Jonassen (Menn) 576 (24*)  
  Aina E. Flørli (Kvinner) 555 (12*)  
 
6 Oslo Pk 1 1677  
  Petter Schaug-Pettersen (Menn) 572 (10*)  
  Ingar Woll (Menn) 562 (17*)  
  Petter Kleiven (Menn) 543 (12*)  
 
7 Brumunddal Pistolkl. 1671  
  Anders Fjeld (Menn) 550 (12*)  
  Erik Bækkevold (Menn) 564 (6*)  
  Tore Myrvold (Menn) 557 (9*)  
 
8 Bærum Pist.Kl. 1662  
  Pål Hembre (Menn) 589 (24*)  
  Morgan Bunes (Menn) 540 (8*)  
  Morten Støen (V50) 533 (9*)  
 
9 Namnå Pistolkl. 1641  
  Ole Henning Fjeld (Menn) 554 (10*)  
  Arne Sagerud (Menn) 517 (6*)  
  Ole Opsahlseter (Menn) 570 (16*)  
 
10 Hamar IL 2 1610  
  Kjetil Landheim (Menn) 559 (10*)  
  Lars R. Bråthen (Menn) 565 (13*)  
  Esten Murbreck (V50) 486 (7*)  
 
11 Hamar IL 1 1581  
  Tor Ingvaldsen (Menn) 549 (7*)  
  Esten Murbreck (V50) 486 (7*)  
  Tore Stensby (Menn) 546 (10*)  
 
12 Sarpsborg Pk 1563  
  Bjørg Wright Kristiansen (Kvinner) 505 (4*)  
  Ole-Petter Pettersen (Menn) 543 (9*)  
  Arild Fjeldahl (Menn) 515 (4*)  
 
13 Oslo Pk 2 1515  
  Brynjulv Afdal (Menn) 506 (7*)  
  Lars Kanedal (Menn) 496 (5*)  
  Carl-Frederik N. Andreassen (Menn) 513 (3*)  

 

Klasse Kvinner

1 62 Gunrid Kjellmark / Trondhjems Pk 96 98 96 93 95 90 568 (11*)
2 70 Ingeborg Gran / Steinkjer Pk 97 96 95 91 93 93 565 (14*)
3 77 Gro-Lisbeth Nilsen / Aron Skytterklubb 92 95 95 94 92 92 560 (16*)
4 64 Britt Elena Wollan / Ørland Pk 94 93 95 93 91 93 559 (10*)
5 73 Aina E. Flørli / Sandnes Pk 98 95 91 89 94 88 555 (12*)
6 69 Marianne Ullvassveen / Ull Sportsskyttere 85 96 92 96 89 96 554 (7*)
7 67 Reidun Ann Støle / Sandnes Pk 90 95 93 95 89 88 550 (13*)
8 51 Mona Gjelstad / Farris Sportskyttere 94 92 95 90 88 91 550 (7*)
9 60 Gunn Heidi Sønsterud / Aron Skytterklubb 77 95 92 96 93 96 549 (15*)
10 54 Målfrid Vannebo / Aron Skytterklubb 95 87 92 91 88 87 540 (6*)
11 74 Christine Huseby / Ull Sportsskyttere 91 94 88 95 89 82 539 (5*)
12 57 Wenche Solbakken / Aron Skytterklubb 87 93 93 89 88 86 536 (7*)
13 61 Stine Klausen / Modum Pk 87 83 80 90 84 91 515 (5*)
14 76 Linda Skalde / Oslo Pk 76 93 90 86 83 87 515 (4*)
15 75 Aud Eli Fjellvang / Modum Pk 82 90 77 88 85 91 513 (2*)
16 65 Kristin Schaug-Pettersen / Oslo Pk 89 87 85 83 81 85 510 (4*)
17 63 Julie Lekven / Stord Pk 87 92 85 82 83 78 507 (2*)
18 53 Bjørg Wright Kristiansen / Sarpsborg Pk 91 86 88 86 75 79 505 (4*)
19 52 Sissil Magnussen / Sola Pk 80 83 82 85 84 86 500 (3*)
20 72 Celine Wergeland / Ull Sportsskyttere 88 82 85 70 80 85 490 (3*)
21 66 Lillian Larsen / Lyngsalpene Pk 86 83 76 79 78 83 485 (3*)
22 55 Siri Vaggen Olsen / Oslo Pk 66 65 80 74 81 81 447 (2*)
23 71 Xiumei Situ Berg / Nedre Eiker Pk 75 69 62 48 30 66 350 (1*)
24 58 Wenche Hansen / Lyngsalpene Pk 76 64 67 35 15 17 274 (0*)
25 59 Eli H.Enerstvedt / Nore Og Uvdal Pk     (0*)DNS
25 68 Mari Anne Løkken / Asker Skyteklubb     (0*)DNS
25 56 Hilde Ivarrud / Trondhjems Pk     (0*)DNS

 

Lagskyting Kvinner

 
1 Aron Skytterklubb 1625  
  Gunn Heidi Sønsterud (Kvinner) 549 (15*)  
  Wenche Solbakken (Kvinner) 536 (7*)  
  Målfrid Vannebo (Kvinner) 540 (6*)  
 
2 Ull Sportsskyttere 1583  
  Marianne Ullvassveen (Kvinner) 554 (7*)  
  Celine Wergeland (Kvinner) 490 (3*)  
  Christine Huseby (Kvinner) 539 (5*)  
 
3 Oslo Pk 1472  
  Siri Vaggen Olsen (Kvinner) 447 (2*)  
  Kristin Schaug-Pettersen (Kvinner) 510 (4*)  
  Linda Skalde (Kvinner) 515 (4*)  

 

Klasse Junior menn

1 133 Stian Paulsen / Ørland Pk 97 94 95 97 95 97 575 (14*)
2 130 Runar Magnussen / Sola Pk 94 94 95 92 94 93 562 (14*)
3 131 Sindre Småvik / Ørland Pk 86 89 88 85 90 90 528 (5*)
4 132 Tord E. Murbreck / Hamar IL 77 86 89 89 78 85 504 (9*)
5 135 Joakim Lundstrøm / Trondhjems Pk 87 82 82 79 67 79 476 (1*)

 

Klasse Junior kvinner

1 134 Linn Berven-Hanssen / Sola Pk 91 87 91 87 87 84 527 (5*)

 

Klasse Ungdom

1 50 Espen Magnussen / Sola Pk 90 92 92 89 80 90 533 (8*)
2 47 Runar Røstad Venn / Ørland Pk 85 87 85 87 93 91 528 (3*)
3 48 Lars Sæle / Porsgrunn Pk 91 79 88 85 84 81 508 (5*)
4 49 Kristian Engen / Mysen Pistollag 83 81 72 79 51 76 442 (4*)

 

Lagskyting Junior

1 Ørland Pk 1631  
  Stian Paulsen (Jm) 575 (14*)  
  Sindre Småvik (Jm) 528 (5*)  
  Runar Røstad Venn (Ungdom) 528 (3*)  
 
2 Sola Pk 1622  
  Runar Magnussen (Jm) 562 (14*)  
  Espen Magnussen (Ungdom) 533 (8*)  
  Linn Berven-Hanssen (Jk) 527 (5*)  

 

Klasse V50

1 46 Per Rune Magnussen / Sola Pk 98 92 93 97 92 97 569 (16*)
2 39 Arne Østborg / Namdal SSL 95 97 91 94 88 96 561 (6*)
3 41 Ragnar Thobru / Aron Skytterklubb 91 93 96 97 95 87 559 (12*)
4 26 Bjørn Berven-Hanssen / Sola Pk 90 96 94 95 91 92 558 (11*)
5 35 Jakob Kråkevik / Odda Pk 93 96 92 95 90 86 552 (11*)
6 29 Helge Olden / Ørland Pk 91 96 96 87 90 89 549 (8*)
7 28 Bjørge Jansen / Fredrikstad Sportsskyttere 94 95 95 91 93 81 549 (7*)
8 33 Anders Maurdalen / Brumunddal Pistolkl. 90 95 95 93 87 87 547 (10*)
9 43 Frank Haugland / Oppegård Skl 95 90 95 86 84 92 542 (12*)
10 32 Ingar Fossum / Fredrikstad Sportsskyttere 90 91 87 92 89 91 540 (5*)
11 45 Arnth Bj. Lien / NOP/HOS 89 96 91 95 73 93 537 (8*)
12 34 Morten Støen / Bærum Pist.Kl. 91 88 82 90 89 93 533 (9*)
13 27 Anders Lund / Sarpsborg Pk 93 88 89 89 90 83 532 (8*)
14 31 rune finstad / Oslo Komm.Tj.M. Skl 95 86 90 89 89 83 532 (6*)
15 36 Odd Willy Aas / Fredrikstad Sportsskyttere 88 84 88 88 86 85 519 (7*)
16 38 Arne Kvam / Bærum Pist.Kl. 91 82 88 80 89 86 516 (7*)
17 37 Sune Faugli / Stord Pk 87 87 86 87 90 78 515 (5*)
18 40 Esten Murbreck / Hamar IL 52 96 97 91 92 58 486 (7*)
19 44 Terje Storholt / Oslo Pk     (0*)DNS
19 42 Bjørn Aasen / Asker Skyteklubb     (0*)DNS
19 30 Arild Kraft / Trondhjems Pk     (0*)DNS

 

Klasse V60

1 3 Asmund Broks / Farris Sportskyttere 96 96 91 93 93 97 566 (11*)
2 7 Bjørn Jakobsen / Trondhjems Pk 90 97 93 99 93 92 564 (14*)
3 2 Ole Johan Elvestad / Lillehammer Pk 82 96 90 95 93 93 549 (10*)
4 14 Hans Johansen / Trondhjems Pk 94 93 95 93 81 91 547 (7*)
5 8 Øyvind Mathisen / Fredrikstad Sportsskyttere 88 92 96 88 92 91 547 (6*)
6 10 Bjørn Hervard / Bærum Pist.Kl. 90 88 95 92 84 90 539 (7*)
7 11 Oddvar Hillestad / Fredrikstad Sportsskyttere 88 88 90 89 88 93 536 (8*)
8 5 Gunnar Langø / Tromsø Pk 94 93 92 93 95 63 530 (10*)
9 9 Erik Stai / Levanger Pk 89 84 90 90 90 85 528 (5*)
10 4 Willy Klette / Oppegård Skl 87 88 89 95 84 85 528 (4*)
11 6 Tore Bjønnes / Fredrikstad Sportsskyttere 91 89 85 89 84 87 525 (6*)
12 13 Reidar Fjellengen / Mysen Pistollag 82 92 87 85 90 86 522 (6*)
13 12 Asbjørn Taraldsen / Oppegård Skl 97 90 88 76 82 86 519 (4*)
14 1 Helge Talberg / Mysen Pistollag 85 88 90 77 82 79 501 (6*)

 

Klasse V70

1 21 Ove Dahl / Bærum Pist.Kl. 93 92 91 93 92 89 550 (11*)
2 24 Roar Bjerke / Oppegård Skl 85 83 89 90 90 87 524 (8*)
3 20 Rolf Lødding / Oslo Sportsskyttere 89 90 85 86 84 89 523 (4*)
4 19 Per M. Marum / Trondhjems Pk 92 87 88 87 78 87 519 (11*)
5 23 Olav Handeland / Oslo Sportsskyttere 88 86 83 80 87 87 511 (6*)
6 16 Jan Erik Brandbu / Sarpsborg Pk 85 90 82 90 81 80 508 (4*)
7 17 Fred Andersen / Fredrikstad Sportsskyttere 88 88 83 80 79 85 503 (5*)
8 15 Jan Foss / Oslo Sportsskyttere 90 65 77 80 50 78 440 (3*)
9 22 Arne Madsen / Oscarsborg Pk 70 83 87 67 60 66 433 (4*)
10 18 Hans Nyhus / Lyngsalpene Pk 81 80 79 49 64 78 431 (5*)

 

Lagskyting Veteran

1 Fredrikstad Sportsskyttere 1632  
  Øyvind Mathisen (V60) 547 (6*)  
  Bjørge Jansen (V50) 549 (7*)  
  Oddvar Hillestad (V60) 536 (8*)  
 
2 Trondhjems Pk 1630  
  Hans Johansen (V60) 547 (7*)  
  Per M. Marum (V70) 519 (11*)  
  Bjørn Jakobsen (V60) 564 (14*)  
 
3 Bærum Pist.Kl. 1605  
  Bjørn Hervard (V60) 539 (7*)  
  Arne Kvam (V50) 516 (7*)  
  Ove Dahl (V70) 550 (11*)  
 
4 Oppegård Skl 1585  
  Frank Haugland (V50) 542 (12*)  
  Asbjørn Taraldsen (V60) 519 (4*)  
  Roar Bjerke (V70) 524 (8*)  
 
5 Fredrikstad Sportsskyttere 1584  
  Tore Bjønnes (V60) 525 (6*)  
  Odd Willy Aas (V50) 519 (7*)  
  Ingar Fossum (V50) 540 (5*)  
 
6 Oslo Sportsskyttere 1474  
  Olav Handeland (V70) 511 (6*)  
  Rolf Lødding (V70) 523 (4*)  
  Jan Foss (V70) 440 (3*)